Cena: 49,00 zł

(zawiera VAT 5%)

Biała bluzka

Osiecka Agnieszka

Wydawca:

PRÓSZYŃSKI I S-KA

ISBN:

978-83-7648-341-2

EAN:

9788376483412
   

Oprawa:

TWARDA

Ilość stron:

478

Wymiary:

175 x 242 mm

Rok wydania:

2010
   

Dostępność:

NAKŁAD WYCZERPANY
 

Kategoria:

OPOWIADANIA

"Komoda to mebel z szufladami. Z trzema, czterema potężnymi szufladami. Muszę powiedzieć, że ogromnie lubię komody. Właściwie wszelkie szufladkowce. Potężne sekretery z mnóstwem rozmaitych zakamarków, sekretarzyki, biureczka, a nawet zwykłe skrzynie z nieoczekiwanymi "schowkami". Nie wiem, co państwo trzymacie w swoim szufladkowcu. Tradycyjnie byłyby to serwety, obrusy, czasem szkło."
"/./ w ciężkim solidnym szufladzisku mam chusteczki do nosa, a także całą górę kretonowych i jedwabnych bluzek. Wśród nich moja ulubiona biała bluzka, która swego czasu nabrała dla mnie na tyle symbolicznego znaczenia, że napisałam o niej małą powieść pod tytułem - właśnie "Biała bluzka". Po roku czy dwóch przysposobiła ją dla telewizji Magda Umer, a wystąpiła w niej Krystyna Janda."
Tak przedstawiała "Białą bluzkę" sama Autorka. Ale w szufladach Jej komody oprócz kartek i serwetek zapisanych wierszami były także krótsze i dłuższe opowiadania prozą. Zebraliśmy je dla Państwa w jednym tomie. Oprócz znanych, ale już od dawna niewznawianych utworów, takich jak tytułowa "Biała bluzka", jest tu jej dalszy ciąg pt. "Ćma", a także bardzo osobiste opowiadanie "Zabiłam ptaka w locie". Znajdziemy tu także utwór dla młodych panien - "Salon gier" oraz nigdy dotąd niepublikowaną zabawną opowiastkę kryminalną (!) pt. "Mimi Mahometanka".