Cena: 37,00 zł

(zawiera VAT 5%)

206 kości

Reichs Kathy

Wydawca:

SONIA DRAGA

ISBN:

978-83-7508-330-9

EAN:

9788375083309
   

Oprawa:

MIĘKKA

Ilość stron:

408

Wymiary:

123 x 195 mm

Rok wydania:

2011
   

Dostępność:

DOSTĘPNA
 

Kategoria:

THRILLER

W ludzkim ciele jest 206 kości.Antropolodzy sądowi znają je wszystkie od podszewki, potrafią odczytać z nich historię krótkiego lub długiego życia oraz zrekonstruować każdy rodzaj gwałtownej śmierci.
Najsłynniejsza antropolog sądowa Ameryki Temperance Brennan tym razem w roli ofiary -kolejna, trzymająca w napięciu powieść producentki słynnych telewizyjnych Kości.
Tempe budzi się pewnego dnia w jakimś bardzo małym, bardzo ciemnym i bardzo zimnym miejscu. Spętana od stóp do głów. W celi? Pogrzebana żywcem? Kto chce ją zgładzić albo przynajmniej usunąć z drogi i dlaczego? Tempe zaczyna powoli odtwarzać wcześniejsze wydarzenia.
Razem z porucznikiem Ryanem odwiozła niedawno odkryte szczątki zaginionej spadkobierczyni wielkiej fortuny z Montrealu do prosektorium w Chicago. Ni stąd ni zowąd oskarżono ją o błąd w trakcie sekcji i tym samym utrudnianie śledztwa. Ktoś wykonał obciążający telefon. Osoba, która mogła coś na ten temat powiedzieć ginie niedługo potem. Tymczasem w Montrealu policja odkrywa w lesie zwłoki kolejnej starszej kobiety, a potem jeszcze jednej.
Zręcznie przeplatając aktualny wątek uwięzionej Tempe i jej wspomnienia dotyczące sprawy trzech zamordowanych kobiet, Reichs pokazuje tragedię, do jakiej może dojść, jeśli pracownik z laboratorium kryminalistycznego postanowi sabotować jego działalność. "Dopracowana w najmniejszym szczególe warstwa techniczna sprawia, że każda minuta spędzona z Tempe w kostnicy wydaje się być na wagę złota".
The New York Times