Cena: 49,90 zł

(zawiera VAT 0%)

Prokuratorka

Klimarczyk Maciej

Wydawca:

WYDAWNICTWO LITERACKIE

ISBN:

978-83-08-08416-8

EAN:

9788308084168
   

Oprawa:

MIĘKKA

Ilość stron:

344

Wymiary:

143 x 205 mm

Rok wydania:

2024
   

Dostępność:

DOSTĘPNA
 

Kategoria:

KRYMINAŁ

Kiedy władza staje się obsesją, moralność schodzi na dalszy plan.Mroczny thriller psychologiczny, który odsłania mechanizmy politycznych manipulacji.Alicja Zakliczyńska, bydgoska prokuratorka, od szesnastu lat walczy z przestępczością. Ma silną pozycję i autorytet. Pewnego wieczoru dostaje nagłe wezwanie.
Zbrodnia w biurze wiceministra sprawiedliwości - znaleziono zwłoki młodej kobiety. Podejrzany jest syn polityka, Paweł Janicki. Mężczyzna twierdzi, że słyszy głosy, które nim sterują. Psychiatrzy szybko stawiają diagnozę: ostra psychoza. Prokuratorka w miarę przebiegu śledztwa ma jednak coraz więcej wątpliwości w kwestii rozpoznania zaburzenia.
Czy Paweł Janicki rzeczywiście jest niepoczytalny? Co ukrywa przed nią lekarz podejrzanego?
Prokuratorka i wiceminister zaczynają prowadzić niebezpieczną grę. Ona walczy o prawdę, on - o wolność dla syna i utrzymanie się przy władzy. Alicja ma dwa wyjścia: wycofać się dla własnego bezpieczeństwa lub wejść w konflikt z systemem, którego jest częścią. Jaką cenę zapłaci za swoją decyzję?
Autor obnaża ludzką naturę z psychiatrycznym zacięciem: obserwujemy bohaterów niczym lekarze w szpitalu; dotykamy granicy wytrzymałości psychicznej człowieka, zaglądamy za kulisy bezlitosnej władzy.